Strefy oddziaływania linii energetycznych
13 października 2016
Niwelacja terenu
13 października 2016

POMIARY ELEKTRYCZNE

Często spotykamy się z sytuacja w której w domu następują jakieś dziwne sytuacje a to światło przygasa, telewizor się sam wyłącza, psują się sprzęty AGD nasbyt często, często jest to wynikiem źle zaprojektowanej instalacji elektrycznej, niewłaściwie dobranych zabezpieczeń. W takich sytuacjach niezbędna okaże się pomoc wykwalifikowanego elektryka który wykona pomiary elektryczne i wdroży odpowiednie zmiany w instalacji elektrycznej tak abyśmy mogli bezpiecznie eksploatować urządzenia gospodarstwa domowego.

Czasami jest tak że kupujemy jakiś bardzo energochłonny sprzęt który powoduje jakieś spadki napięcia czy wyskakiwanie bezpieczników najczęściej przyczyną tego jest zbyt niskie napięcie doprowdzone do domu, pomiary elektryczne mają za zadanie dokonać oceny energochłonności wszystkich urządzeń domowych oraz oceny czy niezbędne jest zamówienie w zakładzie energetycznym dodatkowej mocy doprowadzonej do domu, tak częśto bywa np. przy zakupie kuchni indukcyjnej która potrafi pochłonąć na 4 palnikach jednocześnie nawet kilkanaście kVA z reguły instalacje domowe nie przekraczają 10kVA więc jeśli np. masz taką kuchnię i włączając na raz 4 palniki na pełną moc wyskakują ci bezpieczniki oznacza to że masz za małą moc doprowadzoną do domu. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest doprowadzenie instalacji 3 fazowej do domu i rozdział poszczególnych pomieszczeń domu na konkretne fazy. Jest to o tyle dobre rozwiązanie że jak np wyłączą prąd rzadko bywa tak aby zniknęły na raz wszystkie fazy, dzięki temu możemy doprowadzić sobie jakimś przedłużaczem prąd do pomieszczenia w którym go potrzebujemy.

Pomiary elektryczne są niezbędne do tego aby ocenić energochłonność całego domu i właściwie dobrać moc doprowadzoną do domu, pomiary elektryczne są też niezbędnę w przypadku jakichś anomalii w układzie elektrycznym które występują w trakcie jego eksploatacji, jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji nie rób tego samodzielnie od tego jest elektryk który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby pomiary elektryczne wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *